Fit Babcia robi formę – Ćwiczenia z hantlami

Fit Babcia robi formę – Ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia z hantlami to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni i poprawę ogólnej kondycji. Oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonać w domu:

  1. Wyciskanie hantli na klatkę piersiową: Połóż się na plecach, trzymając hantle nad klatką piersiową. Wyciskaj hantle do góry, a następnie powoli opuszczaj je z powrotem.
  2. Uginanie ramion z hantlami (biceps): Stań prosto, trzymając hantle wzdłuż ciała. Uginaj ramiona w łokciach, podnosząc hantle do ramion, a następnie opuszczaj je z powrotem.
  3. Rozpiętki z hantlami: Połóż się na plecach, trzymając hantle nad klatką piersiową. Rozsuń ramiona na boki, utrzymując lekki zgięcie w łokciach, a następnie przyciągnij hantle z powrotem do siebie.
  4. Wiosłowanie hantlami w opadzie: Pochyl się do przodu, trzymając hantle. Przyciągaj hantle do boków tułowia, a następnie opuszczaj je z powrotem.

Pamiętaj, aby zawsze wykonywać ćwiczenia z odpowiednią techniką i nie przeciążać się. Zacznij od lżejszych ciężarów i stopniowo zwiększaj obciążenie, gdy poczujesz się silniejsza. Regularne treningi przyniosą najlepsze rezultaty. Powodzenia!