Bangkok to miasto o bogatej kulturze i tradycji, której wyrazem są także występy taneczne. W stolicy Tajlandii można znaleźć wiele miejsc, w których można obejrzeć wieczorne występy taneczne, prezentujące różne style tańca, pochodzące z różnych regionów kraju.

Do najpopularniejszych miejsc, w których można obejrzeć występy taneczne w Bangkoku należą:

  • Silom Theatre to jeden z największych teatrów w Bangkoku, w którym odbywają się regularne występy taneczne. W repertuarze teatru znajdują się spektakle przedstawiające tradycyjne tańce tajlandzkie, takie jak lakhon, likay i mor lam.
  • Sala Chalermkrung Royal Theatre to teatr znajdujący się w kompleksie Pałacu Królewskiego. W teatrze odbywają się regularne występy taneczne, prezentujące tradycyjne tańce tajlandzkie, a także sztuki teatralne.
  • Asiatique The Riverfront to kompleks rozrywkowy znajdujący się nad rzeką Chao Phraya. W kompleksie znajduje się kilka scen, na których odbywają się wieczorne występy taneczne, prezentujące różne style tańca, w tym tańce nowoczesne, tańce latynoamerykańskie i tańce hip-hopowe.

Bangkok

Oprócz tych dużych teatrów, w Bangkoku można znaleźć wiele mniejszych miejsc, w których odbywają się wieczorne występy taneczne. W takich miejscach można zobaczyć występy taneczne prezentujące różne style tańca, w tym tańce tradycyjne, tańce współczesne i tańce fusion.

Oto kilka propozycji na wieczorne występy taneczne w Bangkoku:

  • Lakhon to tradycyjny taniec tajlandzki, który charakteryzuje się eleganckimi i wyrafinowanymi ruchami. Spektakle lakhon opowiadają zazwyczaj historie o miłości, przyjaźni i bohaterstwie.
  • Likay to tradycyjny taniec tajlandzki, który charakteryzuje się żywiołowością i humorem. Spektakle likay opowiadają zazwyczaj historie o codziennym życiu ludzi.
  • Mor lam to tradycyjny taniec tajlandzki, który charakteryzuje się rytmicznymi ruchami i śpiewem. Spektakle mor lam opowiadają zazwyczaj historie o miłości, przyjaźni i religii.

Bangkok – Bang Krachao

Jeśli planujesz odwiedzić Bangkok, warto wybrać się na jeden z wieczornych występów tanecznych. To doskonały sposób na poznanie tajlandzkiej kultury i tradycji.

 

Pattaya – Tajlandia