Wyspa Koh Chang. Tajlandia

Wyspa Koh Chang. Tajlandia

Koh Chang to wyspa położona w Zatoce Tajlandzkiej, w prowincji Trat w Tajlandii z powierzchnią 224,2 km².

Wyspa jest popularnym celem turystycznym, znanym z pięknych plaż, tropikalnej roślinności i dzikiej przyrody.


Nasza podróż na wyspę odbyła się takimi oto środkami lokomocji 🙂 :  autobus do granicy – następnie bus i przesiadka na kolejny autobus – prom i pikap do hotelu – cena za przejazd to 1500 batów za osobę – czas podróży – start godzinie 04:00 z Siem Reap w hotelu zameldowaliśmy się około godziny 15:00 – praktycznie po 11 godzinach podróży


Koh Chang jest domem dla wielu różnych gatunków zwierząt, w tym małp, węży, słoni i ptaków. Na wyspie znajduje się również kilka parków narodowych, w tym Narodowy Park Koh Chang, który chroni 15% wyspy.

 

Wyspa Koh Chang oferuje szeroki wybór atrakcji dla turystów. Popularne zajęcia na wyspie to:

  • Relaks na plaży: Koh Chang ma wiele pięknych plaż, z których każda ma swój własny niepowtarzalny charakter. Niektóre z najpopularniejszych plaż to Lonely Beach, White Sand Beach i Haad Sai Noi.
  • Nurkowanie i snorkeling: Koh Chang jest popularnym miejscem do nurkowania i snorkelingu. Wokół wyspy znajduje się wiele raf koralowych i wraków statków, które można zwiedzać.
  • Spacer po dżungli: Koh Chang jest domem dla wielu szlaków turystycznych, które prowadzą przez tropikalną dżunglę. Na tych szlakach można zobaczyć wiele różnych gatunków roślin i zwierząt.
  • Wycieczka na wodospady: Na Koh Chang znajduje się wiele wodospadów, w tym wodospad Khlong Phlu i wodospad Klong Son.
  • Wycieczka łodzią: Koh Chang oferuje wiele wycieczek łodzią, które pozwalają odkryć wybrzeże wyspy. Niektóre z popularnych wycieczek obejmują wycieczki na wyspy Koh Mak i Koh Kood.

Koh Chang to idealne miejsce na relaksujący lub aktywny wypoczynek.

Wyspa oferuje coś dla każdego, od miłośników plaży po miłośników przyrody.

Zobacz również informację o poróżowaniu pociągiem:

Pociągiem przez Tajlandię