Rafting na wyspie Bali to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Jest to doskonała okazja, aby przeżyć niezapomnianą przygodę wśród pięknych krajobrazów wyspy.

Na Bali znajduje się kilka rzek, na których odbywa się rafting. Najpopularniejsze to:

  • Ayung River – najdłuższa rzeka na Bali, o długości 68 kilometrów. Oferuje ona zróżnicowany poziom trudności, od łatwego po średni.
  • Telaga Waja River – rzeka o długości 16 kilometrów, położona w południowej części Bali. Jest to rzeka o średnim poziomie trudności, z kilkoma ciekawymi bystrzami.
  • Unda River – rzeka o długości 15 kilometrów, położona w północnej części Bali. Jest to rzeka o trudnym poziomie trudności, z wieloma bystrzami i kaskadami.
Rating na balii
Rating na balii

Rafting na Bali to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu i poznanie lokalnej kultury. Podczas spływu pontonem można podziwiać piękne krajobrazy wyspy, w tym tropikalne lasy, tarasowe pola ryżowe i wulkany.

Jak przygotować się do raftingu na Bali?

Przed wyjazdem na rafting warto pamiętać o następujących kwestiach:

  • Ubierz się wygodnie i w odpowiednim obuwiu.
  • Zabierz ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.
  • Pij dużo wody, aby uniknąć odwodnienia.
  • Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, skonsultuj się z lekarzem przed wyjazdem.
Rating na balii
Rating na balii

Jak przebiega rafting na Bali?

Typowa wycieczka raftingowa na Bali trwa około 2-3 godzin. Zaczyna się od odbioru z hotelu i przejazdu do miejsca startowego. Tam uczestnicy otrzymują sprzęt raftingowy, w tym kamizelki ratunkowe, kaski i pagaje. Następnie odbywa się krótki instruktaż bezpieczeństwa.

Po instruktażu rozpoczyna się spływ. Pontony prowadzone są przez doświadczonych przewodników, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników. Spływ przebiega przez malowniczą rzekę, z wieloma bystrzami i kaskadami.

Po zakończeniu spływu uczestnicy otrzymują lunch i mają czas na odpoczynek. Następnie odbywa się powrót do hotelu.

Rating na balii
Rating na balii

Ceny raftingu na Bali

Ceny raftingu na Bali wahają się w zależności od firmy organizującej wycieczkę, długości spływu i poziomu trudności. Zazwyczaj koszt jednodniowej wycieczki raftingowej wynosi od 50 do 100 dolarów amerykańskich.

Gdzie można zarezerwować rafting na Bali?

Rafting na Bali można zarezerwować w wielu biurach podróży na wyspie. Można to również zrobić online, na stronach internetowych firm organizujących wycieczki raftingowe. 

 

Wyspa Koh Chang. Tajlandia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj