Rafting na wyspie Bali to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Jest to doskonała okazja, aby przeżyć niezapomnianą przygodę wśród pięknych krajobrazów wyspy.

Na Bali znajduje się kilka rzek, na których odbywa się rafting. Najpopularniejsze to:

  • Ayung River – najdłuższa rzeka na Bali, o długości 68 kilometrów. Oferuje ona zróżnicowany poziom trudności, od łatwego po średni.
  • Telaga Waja River – rzeka o długości 16 kilometrów, położona w południowej części Bali. Jest to rzeka o średnim poziomie trudności, z kilkoma ciekawymi bystrzami.
  • Unda River – rzeka o długości 15 kilometrów, położona w północnej części Bali. Jest to rzeka o trudnym poziomie trudności, z wieloma bystrzami i kaskadami.
Rating na balii
Rating na balii

Rafting na Bali to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu i poznanie lokalnej kultury. Podczas spływu pontonem można podziwiać piękne krajobrazy wyspy, w tym tropikalne lasy, tarasowe pola ryżowe i wulkany.

Jak przygotować się do raftingu na Bali?

Przed wyjazdem na rafting warto pamiętać o następujących kwestiach:

  • Ubierz się wygodnie i w odpowiednim obuwiu.
  • Zabierz ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.
  • Pij dużo wody, aby uniknąć odwodnienia.
  • Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, skonsultuj się z lekarzem przed wyjazdem.
Rating na balii
Rating na balii

Jak przebiega rafting na Bali?

Typowa wycieczka raftingowa na Bali trwa około 2-3 godzin. Zaczyna się od odbioru z hotelu i przejazdu do miejsca startowego. Tam uczestnicy otrzymują sprzęt raftingowy, w tym kamizelki ratunkowe, kaski i pagaje. Następnie odbywa się krótki instruktaż bezpieczeństwa.

Po instruktażu rozpoczyna się spływ. Pontony prowadzone są przez doświadczonych przewodników, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników. Spływ przebiega przez malowniczą rzekę, z wieloma bystrzami i kaskadami.

Po zakończeniu spływu uczestnicy otrzymują lunch i mają czas na odpoczynek. Następnie odbywa się powrót do hotelu.

Rating na balii
Rating na balii

Ceny raftingu na Bali

Ceny raftingu na Bali wahają się w zależności od firmy organizującej wycieczkę, długości spływu i poziomu trudności. Zazwyczaj koszt jednodniowej wycieczki raftingowej wynosi od 50 do 100 dolarów amerykańskich.

Gdzie można zarezerwować rafting na Bali?

Rafting na Bali można zarezerwować w wielu biurach podróży na wyspie. Można to również zrobić online, na stronach internetowych firm organizujących wycieczki raftingowe. 

 

Wyspa Koh Chang. Tajlandia