Zanzibar. Łaźnie perskie Kidichi – Zobacz, posłuchaj

Łaźnie perskie Kidihi to kompleks łaźni zbudowany w XVII wieku w Kidichi na Zanzibarze. Jest to jeden z najlepiej zachowanych przykładów architektury perskiej w Afryce Wschodniej.

Łaźnie składają się z łaźni centralnej, dwóch mniejszych łaźni i ogrodu. Łaźnia centralna ma kopułowy dach i jest podzielona na trzy części: gorącą, ciepłą i zimną. Mniejsze łaźnie służyły do ​​prywatnych kąpieli. Ogród jest wykorzystywany do relaksu i modlitwy.

Łaźnie perskie Kidihi są ważnym miejscem kulturowym dla społeczności muzułmańskiej na Zanzibarze. W 2000 roku łaźnie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zdjęcie łaźni perskich Kidihi:

Dodatkowe informacje o łaźniach perskich Kidihi:

  • Łaźnie zbudowali Persowie, którzy osiedlili się na Zanzibarze w XVII wieku.
  • Łaźnie służyły do ​​celów religijnych i higienicznych.
  • Łaźnie zbudowane są z kamienia koralowego i wapienia.
  • Łaźnie są ozdobione skomplikowanymi rzeźbieniami i mozaikami.
  • Łaźnie perskie Kidihi są popularnym miejscem turystycznym.

Historia łaźni perskich Kidihi

Łaźnie perskie Kidihi zbudował sułtan Said bin Sultan Al-Busaidi w XVII wieku. Sułtan Said był władcą Omanu i Zanzibaru. Zbudował łaźnie jako miejsce odpoczynku i relaksu dla siebie i swojej rodziny.

Łaźnie były używane przez sułtana i jego rodzinę do kąpieli i modlitwy. Łaźnie były również wykorzystywane do celów leczniczych. Woda w łaźniach była podgrzewana i uważano, że ma właściwości lecznicze.

Architektura łaźni perskich Kidihi

Łaźnie perskie Kidihi zbudowane są z kamienia koralowego i wapienia. Łaźnie są ozdobione skomplikowanymi rzeźbieniami i mozaikami. Łaźnia centralna ma kopułowy dach i jest podzielona na trzy części: gorącą, ciepłą i zimną. Mniejsze łaźnie służyły do ​​prywatnych kąpieli. Ogród jest wykorzystywany do relaksu i modlitwy.

Znaczenie łaźni perskich Kidihi

Łaźnie perskie Kidihi są ważnym miejscem kulturowym dla społeczności muzułmańskiej na Zanzibarze. Łaźnie są symbolem bogatej historii i kultury Zanzibaru. Łaźnie są również popularnym miejscem turystycznym.

Jeśli odwiedzasz Zanzibar, koniecznie odwiedź łaźnie perskie Kidihi. To fascynujące miejsce o bogatej historii i kulturze.