Oto kilka wskazówek, jak spakować walizki podręczne do samolotu:

 1. Zanim zaczniesz pakować, upewnij się, że znasz ograniczenia dotyczące wymiarów i wagi bagażu podręcznego linii lotniczych, którymi podróżujesz. Większość linii lotniczych zezwala na bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 56 x 45 x 25 cm (22 x 18 x 10 cali) i wadze do 10 kg (22 funtów).
 2. Wybierz odpowiednią walizkę lub plecak. Walizka na kółkach to dobry wybór, jeśli planujesz dużo chodzić podczas podróży. Plecak jest lepszym wyborem, jeśli chcesz mieć wolne ręce.
 3. Zaplanuj swoją podróż. Pomyśl, co będziesz potrzebować podczas podróży. Jeśli planujesz dużo chodzić, zabierz wygodne buty. Jeśli zamierzasz spędzić dużo czasu na plaży, zabierz strój kąpielowy i ręcznik.
 4. Pakuj rzeczy w sposób efektywny. Roluj ubrania, aby zaoszczędzić miejsce. Wykorzystaj każdą przestrzeń w walizce, w tym przegrody i kieszenie wewnętrzne.
 5. Zapakuj rzeczy, które będą potrzebne Ci od razu, na wierzch. Oznacza to, że Twoje dokumenty podróżne, pieniądze, telefon i inne niezbędne przedmioty będą łatwo dostępne.
 6. Przygotuj się na kontrolę bezpieczeństwa. Wyjmij wszystkie płyny i żele z bagażu podręcznego i umieść je w oddzielnej, przezroczystej torbie o pojemności 1 litra.
 7. Nie pakuj niczego, co jest zakazane przez przepisy bezpieczeństwa. Do rzeczy zakazanych należą między innymi broń, materiały wybuchowe, ostre przedmioty i płyny o pojemności powyżej 100 ml.
Jak spakować walizki podręczne do samolot
Jak spakować walizki podręczne do samolot

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci spakować walizki podręczne:

 • Użyj etykiet, aby zidentyfikować swoją walizkę i zawartość.
 • Weź ze sobą poduszkę podróżną, aby zapewnić sobie komfort podczas lotu.
 • Zapakuj przekąski i napoje, aby nie musieć kupować ich na lotnisku.
 • Zapakuj książkę lub magazyn, aby mieć coś do czytania podczas lotu.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci spakować walizki podręczne do samolotu w łatwy i efektywny sposób.