Naturalne baseny w Porto Moniz – Porto Moniz Natural Swimming Pools

Naturalne baseny w Porto Moniz to serię wulkanicznych basenów skalnych położonych na północno-zachodnim wybrzeżu Madery, Portugalii. Baseny te powstały w wyniku strumieni lawy, które ochłodziły się i uległy erozji w czasie, tworząc serię połączonych ze sobą basenów wypełnionych krystalicznie czystą wodą morską.

Baseny są popularnym celem turystycznym, i to z dobrych powodów. Oferują one unikalne i orzeźwiające doświadczenie pływania, z mnóstwem miejsca na relaks i podziwianie widoków. Woda jest zazwyczaj około 18 stopni Celsjusza (64 stopnie Fahrenheita), nawet w miesiącach letnich.

Do wyboru jest kilka różnych basenów, o różnych rozmiarach i głębokościach. Niektóre z basenów są wystarczająco płytkie, aby dzieci mogły w nich pływać, podczas gdy inne są wystarczająco głębokie do nurkowania. Jest też kilka basenów z wodospadami, które dodają zabawy.

Oprócz pływania, w Porto Moniz Natural Swimming Pools można robić wiele innych rzeczy. Dostępne są wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także kilka barów przekąskowych i restauracji na miejscu. Można też wybrać się na spacer wzdłuż wybrzeża lub na wycieczkę łodzią, aby zobaczyć delfiny i wieloryby, które często odwiedzają ten obszar.

Kampong Phluk. Pływające wioski na jeziorze Tonle Sap

 

Naturalne baseny w Porto Moniz są otwarte przez cały rok, ale najlepszy czas na wizytę to miesiące letnie (maj-wrzesień). W tym czasie woda jest najcieplejsza i pogoda jest najsłodsza.

Jeśli planujesz podróż na Maderę, koniecznie dodaj naturalne baseny w Porto Moniz do swojego planu podróży. Nie będziesz zawiedziony!

Śluza i most na Nilu – Egipt 2017