Egipt 2018 – Marsa Alam #instagram

Marsa Alam to kurort położony na wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie. Jest to stosunkowo nowy kurort, który szybko zyskuje popularność wśród turystów z całego świata.

Położenie i klimat

Marsa Alam znajduje się około 270 km na południe od Hurghady. Jest to typowy kurort pustynny, z gorącym i suchym klimatem. Średnie temperatury powietrza w ciągu roku wynoszą od 25 do 35 stopni Celsjusza.

Plaże i rafy koralowe

Marsa Alam słynie z pięknych plaż z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. W pobliżu kurortu znajdują się również jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie.

Atrakcje turystyczne

W Marsa Alam można znaleźć wiele atrakcji turystycznych, w tym:

  • Nurkowanie i snorkeling – Marsa Alam jest rajem dla miłośników nurkowania i snorkelingu. W pobliżu kurortu znajdują się liczne miejsca do nurkowania, w tym rafy koralowe, wraki statków i jaskinie morskie.
  • Rejsy statkiem – Marsa Alam jest idealnym miejscem na rejsy statkiem. Można wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Ras Mohammed, gdzie można zobaczyć delfiny, żółwie morskie i inne dzikie zwierzęta.
  • Wycieczki jeepami – W Marsa Alam można również wybrać się na wycieczkę jeepami po pustyni. Jest to doskonała okazja do poznania pustynnego krajobrazu i lokalnej kultury.

Dla kogo Marsa Alam?

Marsa Alam to idealne miejsce dla osób, które szukają spokojnych i relaksujących wakacji. Jest to również dobry wybór dla miłośników nurkowania i snorkelingu.

Ceny

Ceny w Marsa Alam są nieco wyższe niż w innych kurortach w Egipcie. Jednak nadal są one stosunkowo niskie w porównaniu z cenami w Europie.

Podsumowanie

Marsa Alam to piękny i różnorodny kurort, który oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jes