Gdzieś nad Szwajcarią

 

Góry nad Szwajcarią

Szwajcaria to kraj położony w Europie Zachodniej, w większości w Alpach. Ponad 60% powierzchni kraju zajmują góry, a więc Szwajcaria jest jednym z najbardziej górzystych krajów w Europie.

Góry w Szwajcarii są bardzo zróżnicowane pod względem wysokości, kształtu i ukształtowania. Najwyższym szczytem Szwajcarii jest Dufourspitze (4634 m n.p.m.), który znajduje się w Alpach Pennińskich. Innymi słynnymi szczytami w Szwajcarii są Matterhorn (4478 m n.p.m.), Jungfrau (4158 m n.p.m.) i Monte Rosa (4634 m n.p.m.).

Góry w Szwajcarii są popularnym celem turystycznym. Oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku, takich jak wędrówki górskie, wspinaczka, narciarstwo i snowboard.

Góry nad Szwajcarią to niesamowity widok, który zapiera dech w piersiach. W zależności od pory roku i warunków pogodowych, góry mogą prezentować się w zupełnie inny sposób. Latem są pokryte zielenią, a zimą białym śniegiem.

Oto kilka miejsc w Szwajcarii, z których można podziwiać góry:

  • Jungfraujoch – kolejka linowa zabierze Cię na wysokość 3454 m n.p.m., gdzie znajduje się platforma widokowa oferująca panoramiczny widok na Alpy.
  • Matterhorn Glacier Paradise – kolejka linowa zabierze Cię na wysokość 3883 m n.p.m., gdzie znajduje się platforma widokowa oferująca widok na Matterhorn.
  • Piz Gloria – restauracja i platforma widokowa położona na wysokości 2970 m n.p.m., w której kręcono sceny do filmu „Goldfinger”.
  • Cimetta – platforma widokowa położona na wysokości 1671 m n.p.m., oferująca widok na Jezioro Maggiore i Alpy.
  • Monte San Salvatore – góra położona w pobliżu Lugano, oferująca widok na jezioro i Alpy.

Jeśli planujesz podróż do Szwajcarii, koniecznie zarezerwuj sobie czas na podziwianie gór. To niezapomniane przeżycie!

 

nad-szwajcarią-travel-widok-z-samolotu-foto

nad-szwajcarią-travel-widok-z-samolotu-photo

photoo-nad-szwajcarią-travel-widok-z-samolotu