Old car CUBA – Stare samochody na Kubie

Old car CUBA – Stare samochody na Kubie

Stare samochody na Kubie to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu wyspy. Wzdłuż ulic Hawany i innych miast można spotkać kabriolety, limuzyny i pickupy z lat 40., 50. i 60. XX wieku.

Historia tych samochodów sięga czasów przed rewolucją kubańską. W latach 50. XX wieku Kuba była popularnym miejscem wypoczynku dla bogatych Amerykanów. Wielu z nich przywoziło ze sobą swoje samochody, które często zostawali na wyspie po wybuchu rewolucji w 1959 roku.

W wyniku rewolucji na Kubie wprowadzono embargo gospodarcze, które uniemożliwiło import nowych samochodów. W związku z tym Kubańczycy musieli polegać na starych samochodach, które były już na wyspie.

Obecnie na Kubii jest około 60 000 starych samochodów. Są one wykorzystywane do codziennego użytku, ale również jako atrakcja turystyczna.

Khettara Maroko

Stare samochody na Kubie są symbolem historii i kultury wyspy. Są również dowodem na zaradność i kreatywność Kubańczyków, którzy potrafili przetrwać trudne czasy i zachować swój styl życia.

Oto kilka ciekawostek o starych samochodach na Kubie:

  • Wiele z tych samochodów jest w bardzo dobrym stanie, ponieważ są regularnie konserwowane i naprawiane.
  • Kubańscy mechanicy są bardzo utalentowani w naprawie starych samochodów. Często używają nietypowych części zamiennych, aby utrzymać swoje samochody w ruchu.
  • Stare samochody na Kubie są często malowane w jaskrawe kolory, co dodaje im uroku.
  • Niektóre z tych samochodów są wykorzystywane jako taksówki. Jest to popularny sposób na zwiedzanie Hawany i innych miast.

Jeśli planujesz podróż na Kubę, koniecznie wybierz się na przejażdżkę jednym ze starych samochodów. To niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci poczuć ducha tej wyjątkowej wyspy.

Maroco Legzira Beach