Smażone robaki – jedzenie w Tajlandii

Smażone robaki są popularnym przysmakiem w Tajlandii. Można je znaleźć na targach, w restauracjach i nawet w niektórych sklepach spożywczych. Najczęściej spotykane rodzaje smażonych robaków w Tajlandii to:

  • Jedwabniniki – są to larwy motyli, które są smażone w głębokim tłuszczu. Mają chrupiącą konsystencję i lekko słodki smak.
  • Larwy termitów – są to małe, białe larwy, które są również smażone w głębokim tłuszczu. Mają chrupiącą konsystencję i orzechowy smak.
  • Larwy bambusowe – są to duże, ciemnobrązowe larwy, które żyją w bambusowych pniach. Są smażone w głębokim tłuszczu i mają chrupiącą konsystencję oraz słodko-słony smak.
  • Koniki polne – są to duże, zielone owady, które są smażone w głębokim tłuszczu. Mają chrupiącą konsystencję i lekko słodki smak.
  • Mrówki – są to małe, czarne owady, które są smażone w głębokim tłuszczu. Mają chrupiącą konsystencję i słony smak.

Smażone robaki można jeść na wiele sposobów. Można je spożywać samodzielnie, jako przekąskę lub dodatek do innych potraw. Często są one podawane z sosem sojowym, chili lub innymi przyprawami.

Smażone robaki są uważane za źródło białka i innych składników odżywczych. Są również niskokaloryczne i zawierają mało tłuszczu.

Jeśli planujesz podróż do Tajlandii, warto spróbować smażonych robaków. To niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci poznać tajską kuchnię od podszewki.

Oto kilka wskazówek, jak spróbować smażonych robaków:

  • Zacznij od małej ilości. Jeśli nie jesteś pewien, czy Ci smakują, lepiej zacząć od małej porcji.
  • Spróbuj różnych rodzajów robaków. Każdy rodzaj ma inny smak, więc warto spróbować kilku różnych rodzajów, aby znaleźć ten, który najbardziej Ci smakuje.
  • Dodaj sos sojowy lub inne przyprawy. Sos sojowy i inne przyprawy mogą pomóc złagodzić lekko gorzki smak niektórych rodzajów robaków.
  • Nie bój się. Smażone robaki są bezpieczne do jedzenia i nie są trujące.

 

tajlandia-jedzenie-robaki2

tajlandia-jedzenie-robaki3

tajlandia-jedzenie-robaki4

tajlandia-jedzenie-robaki5

tajlandia-jedzenie-robaki6

tajlandia-jedzenie-robaki7

tajlandia-jedzenie-robaki8

tajlandia-jedzenie-robaki9

tajlandia-jedzenie-robaki20

tajlandia-jedzenie-robaki23

tajlandia-jedzenie-robaki24

tajlandia-jedzenie-robaki25

tajlandia-jedzenie-robaki26

tajlandia-jedzenie-robaki27