Pralnia – Tajlandia Pattaya

Pralnie w Tajlandii są powszechne i stosunkowo niedrogie. Można je znaleźć w dużych miastach, takich jak Bangkok, Phuket i Chiang Mai, a także w mniejszych miejscowościach.

Istnieją dwa główne rodzaje pralni w Tajlandii:

Pralnie samoobsługowe – są to pralnie, w których klienci sami wrzucają ubrania do pralki, dodają detergent i płyn do płukania, a następnie włączają pralkę. Pralnie samoobsługowe są zazwyczaj otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Cena za pranie w pralni samoobsługowej wynosi zazwyczaj około 20-30 bahtów (ok. 2-3 zł) za 4 kg ubrań.

Pralnie z usługą prania i prasowania – są to pralnie, w których klienci oddają ubrania do prania i prasowania. Pralnie z usługą prania i prasowania są zazwyczaj otwarte od rana do wieczora. Cena za pranie i prasowanie w pralni z usługą prania i prasowania wynosi zazwyczaj około 30-50 bahtów (ok. 3-5 zł) za kg ubrań.

Przy wyborze pralni w Tajlandii należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Koszt – pranie w pralni samoobsługowej jest zazwyczaj tańsze niż w pralni z usługą prania i prasowania.

Położenie – jeśli jesteś w podróży, wybierz pralnię, która znajduje się w pobliżu Twojego hotelu lub hostelu.

Godziny otwarcia – jeśli potrzebujesz prania w określonym czasie, wybierz pralnię, która jest otwarta wtedy, kiedy Ty potrzebujesz.
Oto kilka wskazówek dotyczących prania w Tajlandii:

Używaj własnego detergentu i płynu do płukania – pralki w pralniach samoobsługowych zazwyczaj nie są wyposażone w detergent i płyn do płukania.

Zapakuj ubrania do siatki – pakowanie ubrań do siatki ułatwia ich pranie i prasowanie.

Oznacz ubrania – jeśli nie chcesz, aby Twoje ubrania zostały pomieszane z ubraniami innych osób, oznacz je nalepkami lub markerem.
Pralnie w Tajlandii są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mają czasu na pranie swoich ubrań. Są one stosunkowo niedrogie i wygodne.

 

travel-szysz-tajlandia-prlalnia

w-pralni-pranlia

pralnia-w-tajlandi

pranie-w-tajlandi

tajlandia-pranie-pralnia

pralnia-szys-zmartyna

pralnia-tajlandia

pralnia