Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w czasie pandemii – 133 kilometry z plecakami w 4 dni z Namysłowa na Jasną Górę w deszczu i z burzą – słońcu i w czasie wichury – przez las i drogi gminne i wojewódzkie.


 

 

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę jest corocznym wydarzeniem religijnym, które odbywa się w Polsce od wieków. Pielgrzymi z całej Polski i z zagranicy wędrują pieszo do Jasnej Góry, aby oddać cześć Matce Bożej Częstochowskiej.

Pielgrzymki na Jasną Górę odbywają się w różnych terminach, ale najpopularniejsze są pielgrzymki sierpniowe, które odbywają się w sierpniu, w związku z uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Pielgrzymki są organizowane przez parafie, grupy religijne lub stowarzyszenia. Pielgrzymi zwykle podróżują w grupach, które są prowadzone przez kapłanów, zakonników lub innych przewodników.

Pielgrzymki są wyzwaniem fizycznym i duchowym. Pielgrzymi muszą być przygotowani na długie godziny marszu, często w trudnych warunkach pogodowych. Jednak pielgrzymki są również okazją do duchowego wzrostu i nawiązania nowych znajomości.

Pielgrzymki na Jasną Górę są ważną częścią polskiej kultury i tradycji. Są one wyrazem pobożności i wiary Polaków.