Wyspy Zielonego Przylądka, oficjalnie Republika Zielonego Przylądka, to kraj wyspiarskie położone na Oceanie Atlantyckim, około 450 kilometrów na zachód od zachodniego wybrzeża Afryki. Składają się z dziesięciu głównych wysp i szesnastu mniejszych wysp.

Wyspy Zielonego Przylądka są popularnym celem turystycznym, znanym z pięknych plaż, ciepłego klimatu i gościnnych mieszkańców. Główne wyspy turystyczne to Sal i Boa Vista, które oferują szeroki wybór hoteli, restauracji i sportów wodnych.

Wyspy Zielonego Przylądka są również bogate w historię i kulturę. Wyspy zostały skolonizowane przez Portugalczyków w XV wieku i nadal można tu zobaczyć wiele portugalskich wpływów.

Oto niektóre z najważniejszych atrakcji turystycznych na Wyspach Zielonego Przylądka:

  • Plaże – Wyspy Zielonego Przylądka słyną z pięknych plaż, z których wiele zostało wyróżnionych Błękitną Flagą. Do najpopularniejszych plaż należą Praia de Santa Maria na Sal, Praia de Chaves na Boa Vista i Praia de Porto Grande na São Vicente.
  • Sporty wodne – Wyspy Zielonego Przylądka to raj dla miłośników sportów wodnych. Można tu uprawiać surfing, kitesurfing, windsurfing, nurkowanie i snorkeling.
  • Historia i kultura – Wyspy Zielonego Przylądka są bogate w historię i kulturę. Można tu zobaczyć wiele portugalskich wpływów, a także ślady kultury afrykańskiej.

Wyspy Zielonego Przylądka to piękny i różnorodny kraj, który oferuje coś dla każdego.