Teatr – Bali 2016

Teatr na Bali to unikalne połączenie sztuki, religii i kultury. Balijczycy wierzą, że teatr jest sposobem na komunikowanie się z bogami i przekazywanie ich nauk.

Jedną z najpopularniejszych form teatru na Bali jest wayang kulit, czyli teatr cieni. W wayang kulit aktorzy opowiadają historie za pomocą cieni postaci wycętych z skóry bawołu. Historie te często są oparte na mitach i legendach balijskich.

Inną popularną formą teatru na Bali jest topeng, czyli teatr maskowy.** W topeng aktorzy noszą maski, które reprezentują różne postacie, takie jak bogowie, demony lub ludzie. Historie te często są oparte na balijskich tradycjach i obyczajach.

Teatr na Bali jest ważną częścią kultury wyspy. Jest to sposób na zachowanie balijskiej tradycji i przekazywanie jej kolejnym pokoleniom.

Oto kilka popularnych miejsc na Bali, w których można zobaczyć teatr:

  • Pura Besakih: Pura Besakih to największy kompleks świątynny na Bali. Odbywają się tu regularne przedstawienia teatru wayang kulit.
  • Pura Ulun Danu Batur: Pura Ulun Danu Batur to świątynia położona na brzegu jeziora Batur. Odbywają się tu regularne przedstawienia teatru topeng.
  • Ubud: Ubud to miasto znane ze sztuki i kultury. W Ubud znajduje się wiele teatrów, w których można zobaczyć różne formy balijskiego teatru.

Teatr – Bali 2016

Ciekawa konferencja

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Daniel SZYSZ (@danielszysz)