Dolphin House – Hurghada

Delfiny w Hurghadzie

Delfiny w Hurghadzie są popularną atrakcją turystyczną. Można je spotkać w Morzu Czerwonym, w pobliżu wybrzeża Hurghady. Delfiny te to głównie delfiny butlonose, ale można również spotkać delfiny białobokie i delfiny szare.

Delfiny w Hurghadzie są bardzo towarzyskie i lubią pływać z ludźmi. Często można zobaczyć je skaczące nad wodą lub bawiące się z turystami.

Najlepszym sposobem na spotkanie delfinów w Hurghadzie jest wykupienie wycieczki na otwarte morze. Wycieczki te zazwyczaj trwają około 2 godzin i obejmują rejs łodzią do miejsc, w których delfiny są najczęściej spotykane. Podczas wycieczki można pływać z delfinami, karmić je i obserwować je z bliska.

Oto kilka wskazówek, jak zwiększyć swoje szanse na spotkanie delfinów w Hurghadzie:

  • Wybierz odpowiednią porę roku. Delfiny są najłatwiej spotykane w okresie od października do maja, kiedy temperatura wody jest wyższa.
  • Wybierz odpowiednią firmę organizującą wycieczki. Niektóre firmy mają lepsze doświadczenie w obserwacji delfinów niż inne.
  • Bądź cierpliwy. Delfiny są dzikimi zwierzętami i nie zawsze można je zobaczyć.

Jeśli uda Ci się spotkać delfiny w Hurghadzie, będzie to niezapomniane doświadczenie. Delfiny to wspaniałe stworzenia, które potrafią wywołać uśmiech na twarzy każdego.