Mural de la Prehistoria, czyli „Mural Prehistorii”, to ogromny mural plenerowy znajdujący się w dolinie Viñales na Kubie.

Jest to oszałamiający 120-metrowy mural przedstawiający ewolucję życia na Ziemi, od najstarszych dinozaurów po pojawienie się ludzi.

Mural został stworzony w 1961 roku przez Leovigildo Gonzáleza Morillo, kubańskiego artystę inspirowanego meksykańskim muralistą Diego Riverą. González Morillo spędził cztery lata na pracy nad muralem, wykorzystując zespół 18 lokalnych rolników, aby pomóc mu pomalować żywe obrazy na skale.

Mural jest niezwykłym wyczynem inżynierii i sztuki, a jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Kubie. Jest to obowiązkowy punkt dla każdego odwiedzającego dolinę Viñales i jest świadectwem kreatywności i umiejętności ludu kubańskiego.

Oto niektóre z najważniejszych informacji o Mural de la Prehistoria:

  • Rozmiar muralu jest zapierający dech w piersiach. O długości 120 metrów jest jednym z największych murali plenerowych na świecie.
  • Mural jest pięknie pomalowany. González Morillo i jego zespół wykorzystali różne techniki, aby stworzyć oszałamiająco realistyczne przedstawienie świata prehistorycznego.
  • Mural jest edukacyjny. To fascynujący sposób na poznanie historii życia na Ziemi.
  • Mural jest częścią kultury kubańskiej. Jest symbolem bogatego dziedzictwa artystycznego Kuby.

Jeśli odwiedzasz Kubę, gorąco polecam poświęcić czas na odwiedzenie Mural de la Prehistoria. To naprawdę niezwykłe dzieło sztuki, które pozostawi Cię w zachwycie.

Oto kilka dodatkowych informacji o muralu:

  • Mural znajduje się na zboczu góry Mogote Dos Hermanas, w pobliżu wioski Viñales.
  • Mural został wykonany z farby olejnej i wapienia.
  • Mural jest podzielony na 12 scen, które przedstawiają różne etapy ewolucji życia na Ziemi.
  • Mural jest regularnie odnawiany, aby zachować go w dobrym stanie.

Mural de la Prehistoria to nie tylko piękne dzieło sztuki, ale także ważna część historii i kultury Kuby. Jest to świadectwem kreatywności i umiejętności ludu kubańskiego, a także jego miłości do historii i natury.

Kuba---malowidło-naskalne-Mural-de-la-Prehistoria-–-przedstawiające-historię-życia-na-ziemi